Ніщо в світі не вічне. Усе приходить та від­ходить тоді, коли прий­де його час. З плином цього володаря людсь­кого життя змінюю­ться моральні цінності, погляди, переконання. З часом змінюється і людський побут: кожна річ шукає собі більш практичні аналоги. Про­те вічні речі залишаю­ться вічними. Серед таких цінностей доте­пер залишається книга.
Згадаймо вислів І. Я. Франка: «Книги - морська гли­бина, хто в них пірне аж до дна, труду хоч матиме вдосталь, дивнії перли виносить». Книж­ки завжди були найбільшими цінностями людства. Вони допомагали пізнати історію, культуру, побут та звичаї як свого, так й інших народів. Ще за часів князювання Ярослава Мудрого була створена вели­ка бібліотека, а книги кошту­вали дуже дорого та вважа­лися неабиякою розкішшю. Дозволити собі вдома мати книгу могли лише аристо­крати.
Минав час, змінювалися люди, побут... Та книга все ж лишилася великою цінністю. Книги - знак освіченості. Хо­роша книга завжди означала, що власник має відмінний смак. Чим більше книг має людина, тим більшу повагу виявляють до неї оточуючі.
До нещодавна книги вва­жалися найціннішими речами. Проте з розвитком технологій з'являються нові прилади, які, здається, приносять більшу користь людству. Сучасне інформаційне суспіль­ство надає перевагу комп'ю­терам. Ці машини витісняють все на своєму шляху. З кожним роком на виробницт­вах ми бачимо все більше комп ютерів та нових техно­логій.
Майже в кожного з нас вдома стоїть невеликий ящик, від якого, можна сказати, залежить наше життя. Звичай­ний домашній персональний комп'ютер замінює все: спіл­кування з друзями, дворові ігри, читання книги. На даний момент майже не залишилось підлітків, які надають пере­вагу читанню книг. Ніхто не може уявити своє життя без комп'ютерів, адже це не тільки наш ПК, це й уся побутова техніка: холодильники, мікро­хвильові печі, телевізори, електрочайники.
Та навіть якщо говорити про звичайний персональний комп'ютер, кожному ясно, що він давно вже витіснив книгу. Все більше людей надають перевагу комп'ютерним іграм, соціальним мережам та читанню в інтернеті. Адже це зручно - книги на полиці не припадають пилом, сторінки не жовтіють, та й тепер не потрібно півдня просиджувати у бібліотеках для того, щоб знайти якусь інформацію.
Як говорить сучасна мо­лодь: «Google та Wikipedia - найкращі та найвірніші друзі, вони завжди допоможуть в біді».
Дехто скаже, що немає різниці між звичайною та електронною книгами. На мою думку, вона є. Та ще й яка! Варто лише взяти книгу до рук та відчути цю насолоду. Запах свіжих сторінок, дотик якісного паперу...
«Книги - це кораблі думки, мандрівні по хвилях часу, вони бережно несуть свій вантаж від покоління до покоління...», - сказав один мудрий чоловік, і я повністю поділяю його думку.

Комментарии